Розробка інвестиційних паспортів
Для чого потрібен інвестиційний паспорт?
Необхідно розвивати ключові аспекти маркетингу в територіальних громадах, такі як інвестиційні продукти та інформаційні матеріали, які потенційні інвестори використовують для прийняття рішень. Важливим елементом інвестиційної політики територіальних громад, що пов'язаний зі стратегією соціально-економічного розвитку, є маркетинг інвестиційних можливостей серед потенційних інвесторів. Тому важливо розробити інвестиційний паспорт для презентації маркетингової пропозиції громади.
Про важливість інвестиційних паспортів громад, як інструменту сталого економічного розвитку, неодноразово наголошували експерти. Громадам важливо розуміти, що інвестиційний паспорт є елементом стратегічного планування розвитку громади, адже допомагає залучити приватні фінансові ресурси для досягнення стратегічних цілей розвитку громади - нарощення економічного потенціалу, створення робочих місць та зростання добробуту мешканців громади. Органи місцевого самоврядування повинні докладати максимум зусиль для залучення соціально та екологічно відповідальних інвесторів та їх підтримки задля досягнення взаємної користі, особливо саме зараз для подальшого сталого відновлення громад.
Виклики та рішення
Спеціалістами Центру Досліджень та Консультацій було розроблено концепцію формування інвестиційної привабливості територіальної громади та розроблено конкретні інвестиційні промоційні продукти, включаючи цифровий інвестиційний паспорт громади.
Формування позитивного іміджу територіальної громади
Створення позитивного економічного образу територіальної громади та збільшення інвестиційної активності місцевого бізнесу.
Інформування про інвестиційні пріоритети та можливості ОТГ
Інвестиційний паспорт дозволяє потенційним інвесторам чітко з'ясувати пріоритети інвестицій у територіальній громаді та ознайомитися з повним переліком інвестиційних можливостей для розгляду їхнього інвестування.
Інвентаризація інвестиційних продуктів
наші експерти формують інвестиційні пропозиції із врахуванням інвестиційних об'єктів. Також за сприяння спеціалістів громади проводиться повний облік земельних ділянок у рамках діяльності для подальшого інвестування. Зібрана інформація щодо приватних та комунальних об'єктів, які мають потенціал стати об'єктами інвестиційної промисловості, формується у розділі інвестиційні об'єкти.
Часові рамки
Місяці
Етапи
1 місяць
1-й етап
3 місяць
2 місяць
2-й етап
3-й етап
4-й етап
5-й етап
6-й етап
Узгодження методології, план-графіку робіт та структури паспорту.
Збір та аналіз інформаційних матеріалів, які необхідні для розробки інвестиційного паспорту.
Проведення фокус груп із зацікавленими сторонами
Створення драфту інвестиційного паспорту
Розробка прототипу цифрового інвестиційного паспорта
Формування фінального дизайну інвестиційного паспорту
Презентація цифрового інвестиційного паспорта
Отримані результати
-
розміщення на сайті громади;
-
цільової розсилки з інвестиційними пропозиціями потенційним інвесторам;
-
включення у якості додатку при обробці інвестиційних запитів;
-
представлення на іміджевих заходах інвестиційної тематики (форуми, виставки, бізнес-місії);
-
розсилки в торгово-економічні місії, посольства та консалтингові компанії;
-
розповсюдження під час візитів делегацій потенційних інвесторів в громаду та область;
-
розповсюдження серед громад-побратимів.
Інвестиційний паспорт (ІП) є важливим інструментом маркетингу для об'єднаних територіальних громад (ОТГ). Головна мета ІП - створити позитивне уявлення про громаду серед потенційних інвесторів та ефективно інформувати їх про можливості для інвестування.
Наявність інвестиційного паспорту у електронному та паперовому форматі дозволяє використовувати його для: